Najczęściej zadawane pytania
Fundacja
Nasze projekty są opisane w zakładce PROJEKTY oraz SoMe
Firma - możesz powołać zespół (wolontariat firmowy) z nami, sfinansować nasz projekt lub może masz pomysł na inną formę współpracy? Jeśli tak, to napisz nam więcej na ten temat w tym FORMULARZU KONTAKTOWYM.
Ludzie z firmy - mogą wspierać nas swoimi kompetencjami, znajomością branży lub ludzi wyspecjalizowanych w obszarach, które mogą nam pomóc rozwijać nasze projekty.
Możesz nam pomóc na wiele sposobów. Po pierwsze - wspieraj finansowo nasze działania - każde 10 zł miesięcznie pomoże nam realizować nasze projekty częściej i lepiej. Po drugie - bądź naszym wirtualnym ambasadorem od zasięgu! :) Każda Twoja reakcja, komentarz czy podanie dalej postów w mediach społecznościowych pomaga nam organicznie budować zasięg dla projektów Fundacji, co zawsze przyciąga do nas ludzi dobrej woli oraz personel szpitala, któremu przyda się nasze wsparcie. Po trzecie - kup Wilka dziecku na prezent, zawsze opowiadaj jego historię, ilekroć ktoś zapyta - co to za wilk? Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc finansową, merytoryczną czy generującą zasięg komunikacyjny!
Projekty są bardzo różne. Innowacje odmieniamy przez przypadki. Dla nas innowacją jest np. pozytywna komunikacja i empatia między personelem a pacjentami czy rodzicami. Najczęściej projektujemy sprawniejsze i lepsze procesy, emocje czy komunikację. Technologia nam się więc zdarza gdy wspiera nasze projekty. Często zdarza się, że nasi wolontariusze są w szpitalach i prowadzą sesje badawcze, grupy fokusowe czy zawożą sprzęty od naszych darczyńców. Docelowo dążymy do tego, by mieć w każdym szpitalu dziecięcym wolontariusza z Fundacji, nie na stałe ale “w pogotowiu” :)
Więcej informacji znajdziesz na https://kids.org.pl/ oraz w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco dajemy znać co słychać w naszych projektach. Jesteśmy aktywni na Linkedin, Facebook, Instagram> znajdź nas tam! :)
Warunki dołączania
Rekrutacja
Oczywiście! Co dwa miesiące (zaczynając od kwietnia 2023, w drugi czwartek miesiąca) robimy warsztaty-onboarding online/offline, gdzie nowi wolontariusze, zarząd i goście spotykają się na wspólnym networkingu z intencją rozwoju w tle. Zawsze mamy gościa specjalnego, który dzieli się wiedzą, zawsze mamy część warsztatową, gdzie projektujemy rozwiązania lub feedbackujemy konkretne projekty fundacyjne. Zapraszamy! Dołącz do nas! Skontaktuj się z nami na adres: wolontariusze@kids.org.pl
Trwa. Czasem długo. Wybacz nam. Wszyscy tu jesteśmy wolontariuszami i pracujemy po godzinach i w międzyczasie. Stąd zwykle przyjmujemy taką logikę, że wśród zgłoszeń szukamy osób, które mogą wesprzeć konkretne projekty. Czasem są to więc kompetencje, czasem miejsce zamieszkania a czasem inne kryteria. Bądź więc cierpliwy/a. TA rekrutacja nie jest idealna, nie ze złej intencji.
- Sprawdź bieżące rekrutacje które prowadzimy - publikujemy je na stronie i zwykle w naszych mediach społecznościowych.
- Jeśli nie widzisz oferty dla siebie, aplikuj na ogólną ofertę wspólpracy poprzez formularz rekrutacyjny: https://kids.traffit.com/public/form/a/anAwPQ==
Jak wygląda wolontariat
Tak, jak najbardziej. Jeśli potrzebujesz np. referencje na LinkedIn lub do pracy - także chętnie Ci je wystawimy. Warunkiem jest jednak udział w projekcie i wywiązywanie się ze współpracy w ramach projektu. Zaświadczenia zwykle wydajemy osobom, które domknęły projekt (lub etap projektu) do końca.
Tak, jak najbardziej.
Tak
Tak, obliguje nas do tego prawo, byśmy z każdą osobą świadczącą usługi wolontariackie podpisywali jasno zdefiniowaną umowę. To formalność, której musimy pilnować. Pamiętaj, możesz jednak w ciągu 1 dnia ją wypowiedzieć.
- Jeśli jesteś już wolontariuszem/ką - zajrzyj na Slack, na wątek #Mampytanie - tam postaramy się pomóc.
- Hub Community - wspieramy wolontariuszy w rekrutacji, onboardingu i codzienności fundacyjnej. Liderką tego Hubu jest Joanna Tonkowicz - znajdziesz ją na Slacku lub Linkedin:)
- Ola Wysocka jest członkinią zarządu i jednocześnie jedyną członkinią Fundacji, która wie o niej absolutnie wszystko (a jak czegoś nie wie to wie kogo zapytać;). Znajdziesz ją na Slacku lub na Linkedin! :)
- Hub Komunikacja - oni generują dużo fajnego kontentu do mediów społecznościowych. Więc… jak masz dla nich treści - skontaktuj się z Kamilą Grzegorzewicz na Slacku lub LinkedIn; a jak chcesz wiedzieć o nas wszystko - szukaj nas w mediach społecznościowych.
- Zarząd Fundacji - znajdziesz ich na stronie www, Linkedin i Slacku.
Nie weryfikujemy, nie oceniamy. Liczymy, że jak podejmiesz współpracę to dostarczysz to, na co się umówiłaś/eś z zespołem projektowym. Jeśli jest inaczej - rozmawiasz 1:1 z liderem i decydujecie, co dalej.
Gdy do nas aplikujesz na konkretny projekt - idziesz do konkretnego zespołu. Jednak w trakcie współpracy możesz poznać inne zespoły i projekty, do których chętnie Cię zaprosimy, jeśli w zespole będzie akurat wakat na Twoje kompetencje. Zachęcamy więc do śledzenia wątku #Poszukiwany_poszukiwana na naszym fundacyjnym Slacku.
- Fundacja ma zarząd a drzwi do jego członków są zawsze otwarte, jeśli tylko masz potrzebę z nimi porozmawiać. Ludzie z zarządu są też sponsorami projektu. Regularnie spotykają się z liderami i liderkami projektów oraz uczestniczą w spotkaniach onboardingowo-szkoleniowych.
- Także w prezencie za Twoją skończoną pracę w projekcie dajemy Ci 1 godzinę mentoringu z liderką/em projektu lub wybranym członkiem lub członkinią zarządu - osobisty lub zawodowy, więc wybierz po kompetencjach To nasze “wynagrodzenie” i podziękowanie za Twój czas na projekty Fundacji. Szczegóły ustalisz z liderem/ką projektu, gdy już do nas dołączysz.
- Każdy projekt ma lidera lub liderkę. Zwykle jest to osoba doświadczona zawodowo i przyjmuje rolę mentora.
Najczęściej są to projekty zespołowe.
Pracujemy hybrydowo, online i offline. Wszystko zależy od projektu i jego etapu. Liderzy starają się uwzględniać wszystkie potrzeby członków i członkiń zespołu, o ile założenia projektowe na to pozwolą.
- Każdy zespół projektowy i HUB definiuje swoje statusy i rytm projektu. Liderzy najczęściej ustalają z zespołem projektowych dogodny dla wszystkich termin. Najczęściej to są 1-2 statusy tygodniowo po 30 - 60 minut.
- Raz na dwa miesiące spotykamy się wszyscy razem, by podsumować ostatnie wydarzenia oraz przywitać nowych wolontariuszy i wolontariuszki na pokładzie Fundacji (tzw. onboarding). Spotykamy się zazwyczaj online . Nie jest obowiązkowe, jednak jest super formą poznania niesamowitych ludzi ze stada wilków fundacyjnych <3 Spotkanie to jest bardzo dynamiczne, warsztatowe i pełne dobrej energii!
Projekt projektowi nierówny. Jedne trwają kilka miesięcy, inne trwają rok lub kilka lat. Zakładamy jednak, że robimy je w trakcie innych obowiązków zawodowych, więc czasem projekt może się wydłużyć tak, byś mógł /mogła go dokończyć w tempie dopasowanym do Twojego życia. Na szczęście większość naszych projektów nie ma daty ważności oraz nie musi działać w określonym momencie w roku.
To zależy do realizacji jakiego projektu zostaniesz przypisana/y. Dla nas jednak najważniejsze jest, by dotrzymywać słowa w ramach zespołu projektowego. Jeśli umawiasz się z liderem/ką projektu na konkretny termin czy konkretną pracę - dotrzymaj słowa lub odpowiednio wcześniej daj znać, jakie masz problemy by dostarczyć pracę na czas. Pamiętaj, wszyscy tu pracują wolontariacko, po godzinach, w międzyczasie. Wszyscy mamy tego czasu mało i “kradniemy” każdą chwilę, by pomagać szpitalom zmieniać się na dobre. Kluczem do sukcesu jest, byśmy mogli na siebie liczyć.